Czekoladki dla gości weselnych – słodki podarunek

Słoiczek miodu, nalewka domowej roboty czy może sukulent w słoiku. Jakie podziękowanie dla gości powinna wybrać para młoda? 

Jak podziękować gościom za obecność na uroczystościach weselnych? 

Podziękowanie gościom weselnym za obecność już na stałe weszło do kanonu zwyczajów. Jest to bardzo ładny i jednocześnie miły zwyczaj. Goście czują, że ich obecność została dostrzeżona. Jednocześnie wiedzą, że dla pary młodej miała ona duże znaczenie. To bardzo miłe. 

Warto podkreślić, że idea wręczania podarunków dla gości nie ma na celu obdarowywania prezentami, które są kosztowne. Nie o to tu chodzi. Ważne jest, by nowożeńcy wybrali podarunek, który jest miły, wdzięczny i jednocześnie nie nadwyręży ich budżetu. 

Nowożeńcy, jako prezent dla gości, często wybierają sukulenty w słoiczku, miód czy nalewki z domowej piwniczki. Nie każdy jednak jest zwolennikiem takich prezentów. Nie ma jednak gościa, który oparłby się urokowi i smakowi czekoladek. 

Czekoladki dla gości weselnych to świetna propozycja. Każdy lubi odrobinę słodkości, którą można zjeść do popołudniowej kawy. Dzięki temu, po raz kolejny, goście weselni ciepło pomyślą o parze młodej. 

Wybierając czekoladki dla gości można zdecydować się na pralinki, które zostaną ładnie zapakowane. Jest to kolejny sposób na uatrakcyjnienie weselnego stołu. 

Jak zapakować czekoladki dla gości? 

Wybór czekoladek dla gości na wesele jest bardzo duży. Nowożeńcy mają duże pole do popisu. Warto pamiętać, że słodycze ładnie zapakowane będą nie tylko cieszyły podniebienie, ale również oko uczestników. 

Czekoladki można zapakować w kartoniki. Takie opakowanie będzie idealnie wyglądało na stołach, na których będzie królował styl boho. Kartonik można przewiązać sznurkiem i przyczepić do nich karteczkę z dedykacją. Oczywiście wszystko powinno być wykonane z szarego papieru. 

Wesele glamour charakteryzuje się bogatą oprawą. Jest całkowitym przeciwieństwem stylu boho. Opakowanie w stylu glamour powinno być w kolorze czarnym, bordowym lub ciemnozielonym. Ważny jest również napis, który powinien być wykonany ze srebrnymi lub złotymi dodatkami. Takie opakowanie będzie niebanalną dekoracją weselnego stołu. 

Czekoladki dla gości będą również pięknie prezentowały się w przezroczystych woreczkach, które można zawiązać kolorową kokardą. Do takiej aranżacji warto wybrać praliny o różnych kształtach. Idealne będą czerwone serca, które są symbolem miłości. 

Kolejnym sposobem na zapakowanie czekoladek weselnych jest przymocowanie ich do winietek. Na kartoniku można umieścić dedykację, imiona pary młodej, datę ślubu lub niewielkie zdjęcie nowożeńców. Po zjedzeniu słodkości winietka będzie pięknie prezentowała się w albumie ze zdjęciami ślubnymi. Będzie przypominała o wspaniałym dniu w rodzinnym gronie.

Czekoladki jako podziękowanie dla gości to świetna propozycja. Są nie tylko dekoracyjne, ale również smaczne. Nie są dużym kosztem dla nowożeńców, a jednocześnie są wyjątkowo miłym podarunkiem. Nie ma chyba osoby, która nie doceniłaby tak miłego, słodkiego i smacznego gestu.