Wódka na weselu. Ile jej powinno być?

Zakup alkoholu na wesele – wbrew pozorom – nie jest tak prostą sprawą, jak może się wydawać. Oczywiście najpopularniejszym alkoholem na weselu jest wódka i to jej powinno być najwięcej. Ile wódki trzeba na wesele? Odpowiedź jest oczywista. Tyle, by przez cały czas wesela goście mogli po nią sięgać i jeszcze jej starczyło na poprawiny lub na prezenty dla gości. Jaka liczba butelek będzie w tej sytuacji najlepsza? 

Pół litra wódki w przeliczeniu na dorosłego gościa wesela, to najlepsza opcja

Mało jest gości, którzy wypiją pół litra wódki na weselu, jednak taki przelicznik sprawdza się najlepiej. Rozważając, ile wódki trzeba na wesele, konieczne jest bowiem uwzględnienie też wódki, która będzie prezentem dla gości wesela czy też dla jego obsługi, a także wódki potrzebnej nawet na małe poprawiny. Nawet jeśli po weselu znaczna część gości już wyjedzie i na poprawinach pozostanie niewiele osób i im trzeba zapewnić odpowiednią ilość wódki

Wódka na weselu. Warto kupić kilka odmian

Wódka weselna powinna być dobrej jakości. Na pewno warto unikać kupowania jak najtańszej. Rozsądnie też jest kupować różne wódki, nie zaś wódkę jednego rodzaju. Może bowiem się zdarzyć, że danej wódki część osób po prostu nie lubi. Ci goście na pewno nie będą zadowoleni, że na weselu nie ma alkoholu, po którą chcą sięgnąć. Oczywiście odmian wódki na weselu nie musi być bardzo wiele. Wystarczą 2-3 rodzaje, by każdy miał wybór. 

Kupując alkohol na wesele, trzeba też pamiętać o tym, że część gości nie lubi wódki. Niezbędne jest więc kupienie na wesele także innych alkoholi, w tym banalnego piwa, po które wiele osób chętnie sięgnie. Dla kobiet warto też kupić alkohole kolorowe, słodsze. Może to być wódka smakowa, likier, dobre wino. Wybór takich alkoholi jest bardzo duży. Część z tego typu trunków można też przeznaczyć na prezenty. Każda pani bowiem będzie bardziej zadowolona z prezentu typu Martini, niż z butelki wódki, której nie lubi. 

Osoba nadzorująca wydawanie wódki jest konieczna

Dobrze jest też zadbać o to, by ktoś pilnował wydawania wódki. To jest konieczne, by wódki gościom weselnym nie zabrakło, ale też by wódka nie znikała bez kontroli. Pozostawienie wódki bez nadzoru może bowiem doprowadzić do tego, że szybko się skończy i że część gości zbyt szybko się upije. Oczywiście osoba, która pilnuje tego co się dzieje z wódką na weselu, powinna być trzeźwa. 

Co zrobić z wódką, która pozostała po imprezie weselnej? 

Bez względu na to czy wesele było duże czy małe, trzeba się z tym liczyć, że część wódki po nim pozostanie. Jeśli już w końcówce wesela widać, że sporo butelek wódki nie zostanie wypite, można chętniej ją rozdawać gościom czy obsłudze. Część wódki jednak trzeba pozostawić na ewentualne poprawiny czy nawet spotkanie rodzinne po weselu. Z pewnością się na nim przyda. 

Wódkę z etykietami weselnymi oczywiście trudno będzie zwrócić w miejscu zakupu. Tą z oryginalnymi etykietami wielu sprzedawców chętnie jednak przyjmie Trzeba jednak się z tym liczyć, że nie dostanie się za nią tyle, ile się zapłaciło, tylko nieco mniej. Ale mimo tego takie rozwiązanie, jak zwrot wódki do sklepu ma sens. Dzięki takiej opcji można bowiem odzyskać choć część pieniędzy. Przy wielu butelkach, mogą to być niemałe sumy.

Więcej w tym temacie znajdziesz tutaj: https://z-milosci.pl/blog/wodka-na-wesele-poradnik-o-tym-ile-kupic-i-jak-ja-wybrac