Jak składać życzenia na kartce ślubnej?

Wysłanie dobrych, a przede wszystkim serdecznych życzeń na kartce ślubnej jest dla wielu osób nie lada wyzwaniem. Nie ma nic piękniejszego niż wręczenie ślubnej kartki z z życzeniami dwóm zakochanym osobom. Magiczny dzień, w którym państwo młodzi składają sobie obietnicę na wieczność jest niczym bez życzeń na karcie ślubnej. Jak składać życzenia ślubne, aby nowożeńcy zachowali je na długo w pamięci? Jakie kryteria powinien spełniać dobry tekst na kartce ślubnej?

Co to jest kartka ślubna?

Ślub to najpiękniejszy dzień w życiu młodej pary która po miesiącach przygotowań może się cieszyć swoim szczęściem wśród rodziny i przyjaciół.

Aby nowożeńcy mogli długo wspominać ten ważny dzień, goście weselni zazwyczaj obdarowują ich prezentami gratulacjami z okazji ślubu na kartkach ślubnych.

Ponieważ pisemne życzenia prawdopodobnie zostaną zapamiętane dłużej niż uściski i ustne gratulacje, kartka ślubna powinna być dobrze dobrana, a tekst sformułowany w sposób zapadający w pamięć. Gwarantuje to, że nie tylko małżeństwo, ale także pełne miłości i przemyślane wersy przetrwają długo.

Jaką kartę ślubną wybrać?

Klasyczna czy nowoczesna? To ważne i przede wszystkim istotne pytanie, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej kartki ślubnej.

W tym przypadku warto przyjrzeć się parze młodej. Jeśli zakochani prowadzą bardziej konserwatywny tryb życia, warto kupić klasyczną kartkę ślubną, jeśli młoda para jest uważana za nowoczesną i otwartą, można wybrać kartkę ze zdjęciem lub kartkę z odpowiednim cytatem.

Należy także wziąć pod uwagę relację, jaka łączy nas z młodą parą. Im bliższy związek, tym bardziej osobiste mogą być życzenia na ślubnej kartce.

Szczególnie popularne wśród młodzieży są śmieszne kartki. Jednak śmiesznych nie należy mylić z tandetnymi. Jeśli nowożeńcy są naszymi dalszymi znajomymi lub współpracownikami, zaleca się zakup klasycznej kartki ślubnej.

Na co zwrócić uwagę pisząc kartkę ślubną?

Po znalezieniu właściwej kartki ślubnej należy wypełnić ją tekstem. Nie wszyscy mają lekkie pióro i nie każdy wie jak składać życzenia ślubne. Niezależnie od tego, czy nowożeńcy są nam bliscy, czy są dalszymi znajomymi, treść życzeń powinna pochodzić z serca.

Kiedy należy dać kartkę ślubną?

Jeśli jesteś gościem zaproszonym na wesele, warto złożyć ustne życzenia młodej parze zaraz po ślubie cywilnym lub kościelnym. Jednak prezenty, a zwłaszcza karty, są wręczane dopiero podczas uroczystości weselnej. Zwykle znajduje się tam stół prezentowy, na którym można umieścić prezenty dla małżonków, ponieważ młoda para nie może przyjąć wszystkich prezentów i kartek jednocześnie. W związku z tym kartka ślubna przypominanie nowożeńcom w dzień po ślubie, kto był gościem lub ofiarodawcą prezentu na weselu.

Co robić, a czego nie robić podczas składania życzeń ślubnych?

Aby przekazać parze weselnej dobre, a przede wszystkim pełne miłości życzenia na kartce ślubnej, należy przestrzegać następujących zasad:

– wybór odpowiedniej kartki ślubnej powinien pasować do stylu życia nowożeńców,- życzenia powinny być przemyślane i szczere,

– wskazane jest podzielenie tekstu na wstęp, część główną i zakończenie,

– w celu wręczenia kartki ślubnej zaleca się, aby zaproszeni goście poczekali na uroczystość weselną i stół z prezentami.